Klasik

Klasik

Kurz pro vyšší gymnázia a střední školy

Co můžeš čekat?

Chodíš na vyšší gympl, jinou střední školu nebo jsi právě odmaturoval? Chceš zažít něco, co tě posune dál? Tenhle kurz je přesně pro tebe! Deset dní plných netradičních zážitků, skvělé atmosféry a seberozvojových aktivit nezažiješ takhle intenzivně nikde jinde.

Poznáš (nejen) nové spolužáky

Poznej svoje spolužáky jinak, než ve školní lavici. A nejen je! Na Klasiku poznáš spoustu dalších studentů z libereckých středních škol, se kterými se pak uvidíš třeba i na tanečních nebo olympiádách. Tahle parta ti pomůže posunout svoje schopnosti dál.

Strávíš týden v přírodě bez techniky

Jaké by to bylo na chvíli zahodit mobil a počítač, přestat řešit všechny povinnosti, nemuset chvíli odpovídat na zprávy? Prvních pár dní možná velký nezvyk, ale pak na to úplně zapomeneš a zažiješ pohodové prázdniny v lese, na louce, na cestě, zkrátka v přírodě.

Zažiješ nadupaný program od zkušených instruktorů

Věř, že nudit se rozhodně nebudeš. Všechny aktivity pro tebe připraví zkušený tým. Ten je každý rok trošku jiný. Vždy v něm jsou jak ostřílení instruktoři, kteří už připravují kurzy několik let, tak i někdo, kdo přináší do týmu novou energii a nápady. Pokaždé tak pro tebe bude připraven jedinečný zážitek. A když budeš chtít, můžeš být instruktor i ty – třeba hned příští rok na kurzu mladších Pidilidí!

Projdeš si aktivitami, které tě posunou

Spolupracovat v týmu. Zvládnout dát a přijmout zpětnou vazbu. Samostatně se rozhodnout. Vytyčit si svůj cíl a vědět, jak si za ním jít. Umět se hecnout, sáhnout si až na dno. Chceš tohle všechno umět? Nebo už to zvládáš, ale chceš být ještě lepší? Tak to jsi tu správně! Asi se ušpiníš, zapotíš a unavíš, ale bude u toho kopec srandy.

Budeš na tábořišti se skvělou atmosférou

Každý rok se kurz koná na jiném tábořišti, některé věci ale zůstávají stejné.

Spát budeš ve spacáku v tee-pee stanech a občas i pod širákem. Vařit ti budou skvělí kuchaři na polní kuchyni a ty se pak najíš z ešusu. Večer si sedneme k ohni, zazpíváme si a zahrajeme na kytaru. Zúčastnit se můžeš i stavění a bourání tábořiště.

Jdeš do toho?

Klasik 2023 5. – 14. 8. 2023