Jak se nám můžete ozvat

RATAB, z. s.
Tovaryšský vrch 1358/3
Liberec 1
460 01

IČ: 22845861
číslo účtu: 2000122330 / 2010
(Nejsme plátci DPH)

e-mail: info@ratab.cz
web: http://www.ratab.cz

Vedoucí letošních letních táborů

Daniel „Prochi“ Procházka (Klasik)

Daniel „Prochi“ Procházka - Formální fotka

Magisterský student na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. Ve volném čase se kromě fyziky věnuje hře na baskytaru (taky vlastní ukulele, ale ví, že na něj moc neumí) a běhá. Ratabák od roku 2009, instruktor od 2015.

prochi@ratab.cz

Marie Anna „Máří“ Marko (Pidilidi)

Marie Anna „Máří“ Marko - Formální fotka

Studentka doufající zdárnému zvládnutí maturitní zkoušky a přijetí na vysokou školu. Ratabačka už pár roků, která ráda posouvá hranice, tak proč by nezkusila i hlavasovat. Ráda tráví letní večery zpíváním u ohně, ale na kytaru radši nesahá. Ve volném čase sportovkyně, která miluje všechny sporty, ale házená to je její srdcová záležitost.

Kateřina „Kačí“ Bednářová (RD I)

Kateřina „Kačí“ Bednářová - Formální fotka

COŽE?!? VY NÁS JEŠTĚ NEZNÁTE??? Takže: máme rády brouzdání ranní rosou, vůni smůly, jehličí a západy slunce…. Jsme prostě takové “Ženy do lesa”. Máma improvizátor amatér a dětský fyzioterapeut profesionál dennodenně nacházející inspiraci v dětském pohledu na svět. Stojíme nohama na zemi a přitom si létáme hlavou v oblacích. Ratab nás (de)formuje skoro 15 let a přesto – nebo možná právě proto – ho milujeme čím dál víc.

kacii.bednarova@gmail.com

Kateřina „Kačka“ Rygálová (RD I)

Kateřina „Kačka“ Rygálová - Formální fotka

COŽE?!? VY NÁS JEŠTĚ NEZNÁTE??? Takže: máme rády brouzdání ranní rosou, vůni smůly, jehličí a západy slunce…. Jsme prostě takové “Ženy do lesa”. Máma improvizátor amatér a dětský fyzioterapeut profesionál dennodenně nacházející inspiraci v dětském pohledu na svět. Stojíme nohama na zemi a přitom si létáme hlavou v oblacích. Ratab nás (de)formuje skoro 15 let a přesto – nebo možná právě proto – ho milujeme čím dál víc.

rygalova@gmail.com

Dita „Dítě“ Culková (RD II)

Dita „Dítě“ Culková - Formální fotka

Máma a vysokoškolská pedagožka, která se Ratabů v různých rolích účastní od roku 1997. Nejraději tráví čas se svými muži (synem a manželem). Má ráda pobyt a pohyb v přírodě ve všech možných podobách, má ráda dlouhé letní večery, čerstvý sníh a sušená rajčata. Nepohrdne žádnou příležitostí si hrát a setkávat se s inspirativními lidmi, což jsou jen některé z důvodů, proč jí zatím Ratab nepřestal bavit.

nedita@centrum.cz

Dita „Dítě“ Culková - Neformální fotografie

Na Ratab jsem jela prvně v roce 1997 coby budoucí prvák Gymnázia F.X. Šaldy a Ratab mě chytil a už nepustil. Po řádce účastnických a instruktorských let na Pidilidech i na Klasiku jsem zakotvila na běhu pro rodiče a děti. V roli RD hlavasky budu roce 2018 potřetí. V roce 2017 to byla natolik pozitivní zkušenost, že to nešlo jinak, než do toho jít znovu. Problém převyšující poptávky nad nabídkou jsme vyřešili naplánováním dvou RD běhů! Jeden pro děti 0–5 a jeden pro děti 4–10. Doufám, že se tak dostane na všechny zájemce a společně si užijeme pravidelnou dávku dětského smíchu i pláče. Jak říká klasik, zážitek nemusí být pozitivní, hlavně, že je silný. A to na RD běhu platí dvojnásob. Díky za přízeň

Statutární zástupci (členové výkonného výboru)

Lukáš „Beris“ Beran

Lukáš „Beris“ Beran - Formální fotka

Stále student ač léta již má nesčetná.
Černá magie se však uspěchat nenechá.
Rolí v Ratabu již zakusil také dost,
nicméně být v Kouli není jen tak pro radost.
Lepší zítřky nám snad Beris přinese,
neb aspoň při marné snaze bídně zahyne.

beris@ratab.cz

Ondřej „Pštrósa“ Budai

Ondřej „Pštrósa“ Budai - Formální fotka

Zaměstnáním nadšený informatik, ve volném čase pak dlouholetý a nezdolný Ratabák. Rád organizuje rataakce a v poslední době se snaží proniknout i do tajů vaření na polní kuchyni. Krom toho se snaží zdokonolovat ve společenských tancích a nově také krotit kytarové struny.

pstros@ratab.cz

Ondřej „Pštrósa“ Budai - Neformální fotografie

Na Ratabu mě nejvíc baví to, že 10 dní člověk žije ve světě, kde nejdůležitější je přítomný okamžik. Neexistuje žádné „udělám to příští týden“, problémy je třeba začít řešit okamžitě, později už totiž nebudeme na louce, ale doma. Čas na Ratabu je díky tomu daleko koncentrovanější než kdekoliv jinde. To samé ovšem neplatí jen o čase, ale i o prostoru. Na Ratabu je totiž všechno blízko a pokud to není blízko, tak to vlastně vůbec neexistuje. Potřebná rekvizita na hru buď bude ležet v Ratabárně nebo ne. A v tom případě pro mě nebude existovat vůbec a budu se bez ní zkrátka muset obejít. Taktéž lidé okolo mě jsou takoví koncentrovanější – s nikým jiným, než s nimi, se po celou dobu prakticky neuvidím.

Proto mě Ratab tak baví. Mám zkrátka možnost vypadnout z velkého světa s velkými problémy do daleko menšího světa, který je takový hutnější a koncentrovanější. Fyzicky mě to sice vždycky vyčerpá, ale hlava se vrátí naprosto čistá.

Ondřej „Alfa“ Buchar

Ondřej „Alfa“ Buchar - Formální fotka

Student ČVUT oboru geodézie, díky které má zálibu v mapách. Nebo obráceně? Ratabák od roku 2012, íčko 2014. Po celou tu dobu ho vášeň k Ratabu neopadla, spíše naopak. Postupně získal odvahu stát se i členem orgánu nejvyššího. Klidný, dobrodružný sportovec, co rád běhá, jezdí na kole a leze. Příležitostně si i ve Vokně zahraje na piano.

alfa@ratab.cz

Jakub „Romeo“ Landsmann

Jakub „Romeo“ Landsmann - Formální fotka

Student hnojárny, co nemá rád koně. Poznáte ho podle bujných vlasů a zvučného Ř. Má velmi blízko k hudbě, angažuje se hned ve třech libereckých hudebních útvarech a můžete ho příležitostně vidět i v DFXŠ. Co se týče her, je těžší ho od nějaké bláznivé výzvy spíše odradit než naopak. I když je v Ratabu poměrně krátce, jede na plný výkon a díky skákání do všeho po hlavě to dotáhl až do Koule.

romeo@ratab.cz

Jakub „Romeo“ Landsmann - Neformální fotografie
Ratab podporují: Ratab o. s. sponzoruje ROSIMPEX s.r.o. Ratab o. s. sponzoruje RAUTIS Ratab o. s. podporuje Liberecký kraj Ratab o. s. podporuje Liberecký kraj