Jak se nám můžete ozvat

RATAB, z. s.
Tovaryšský vrch 1358/3
Liberec 1
460 01

IČ: 22845861
číslo účtu: 2000122330 / 2010
(Nejsme plátci DPH)

e-mail: info@ratab.cz
web: http://www.ratab.cz

Vedoucí letošních letních táborů

Vlastimil „Vlasta“ Barák (Klasik)

Vlastimil „Vlasta“ Barák - Formální fotka

Student farmacie od roku 2013, Ratabák od roku 2014. Nikdy jsem na táboře jako účastník nebyl a to mi dodává neopakovatelnou perspektivu. Nejraději na sebe beru roli zdravotníka, ač je mi vytýkano, že má péče je až přílišná.

vlasta@ratab.cz

Vlastimil „Vlasta“ Barák - Neformální fotografie

Kdyby nebylo ženskejch, tak bych s Ratabem nikdy neměl nic společnýho. Už na gymplu mi přišli divní se svejma interníma hláškama a divnejma zvyklostma. Pak mě ulovila Jája a tady mě máte.

Ondřej „Pštrósa“ Budai (Pidilidi)

Ondřej „Pštrósa“ Budai - Formální fotka

Studijně i pracovně nadšený informatik, ve volném čase pak dlouholetý a nezdolný Ratabák. Rád organizuje rataakce a v poslední době se snaží proniknout i do tajů vaření na polní kuchyni. Krom toho se snaží zdokonolovat ve společenských tancích a nově také krotit kytarové struny.

pstros@ratab.cz

Ondřej „Pštrósa“ Budai - Neformální fotografie

Na Ratabu mě nejvíc baví to, že 10 dní člověk žije ve světě, kde nejdůležitější je přítomný okamžik. Neexistuje žádné „udělám to příští týden“, problémy je třeba začít řešit okamžitě, později už totiž nebudeme na louce, ale doma. Čas na Ratabu je díky tomu daleko koncentrovanější než kdekoliv jinde. To samé ovšem neplatí jen o čase, ale i o prostoru. Na Ratabu je totiž všechno blízko a pokud to není blízko, tak to vlastně vůbec neexistuje. Potřebná rekvizita na hru buď bude ležet v Ratabárně nebo ne. A v tom případě pro mě nebude existovat vůbec a budu se bez ní zkrátka muset obejít. Taktéž lidé okolo mě jsou takoví koncentrovanější – s nikým jiným, než s nimi, se po celou dobu prakticky neuvidím.

Proto mě Ratab tak baví. Mám zkrátka možnost vypadnout z velkého světa s velkými problémy do daleko menšího světa, který je takový hutnější a koncentrovanější. Fyzicky mě to sice vždycky vyčerpá, ale hlava se vrátí naprosto čistá.

Marie „Majka“ Uhlířová (Pidilidi)

Marie „Majka“ Uhlířová - Formální fotka

Milovnice puzzle, vtípků a dobrého jídla. Vykazuje kladný vztah k pohybovým aktivitám, nicméně vodě se vyhýbá velkým obloukem. V profesním i osobním životě se zajímá o vědy biologické. A to třeba tak, že doma chová dva krásné africké šneky.

majka@ratab.cz

Marie „Majka“ Uhlířová - Neformální fotografie

Čím vším se dá být na Ratabu? Čímkoliv, co si vymyslíte.

Za těch pár let, co si s Ratabem hraju, jsem byla cestovatelkou, emigrantkou, vyšetřovatelkou, kosmonautkou, rytířem, Ježíškem, otrokyní, Sfingou, Afroditou, čarodějkou, drakem, ředitelkou Miss, Samarou…

A to je to kouzlo, které mne stále baví. Že nikdy nevím, jakou roli si s Ratabem zahraji zítra.

Dita „Dítě“ Culková (RD)

Dita „Dítě“ Culková - Formální fotka

Máma a vysokoškolská pedagožka, která se Ratabů v různých rolích účastní od roku 1997. Nejraději tráví čas se svými muži (synem a manželem). Má ráda pobyt a pohyb v přírodě ve všech možných podobách, má ráda dlouhé letní večery, čerstvý sníh a sušená rajčata. Nepohrdne žádnou příležitostí si hrát a setkávat se s inspirativními lidmi, což jsou jen některé z důvodů, proč jí zatím Ratab nepřestal bavit.

Dita „Dítě“ Culková - Neformální fotografie

Na Ratab jsem jela prvně v roce 1997 coby budoucí prvák Gymnázia F.X. Šaldy a Ratab mě chytil a už nepustil. Po řádce účastnických a instruktorských let na Pidilidech i na Klasiku jsem zakotvila na běhu pro rodiče a děti. V roli RD hlavasky budu roce 2018 potřetí. V roce 2017 to byla natolik pozitivní zkušenost, že to nešlo jinak, než do toho jít znovu. Problém převyšující poptávky nad nabídkou jsme vyřešili naplánováním dvou RD běhů! Jeden pro děti 0–5 a jeden pro děti 4–10. Doufám, že se tak dostane na všechny zájemce a společně si užijeme pravidelnou dávku dětského smíchu i pláče. Jak říká klasik, zážitek nemusí být pozitivní, hlavně, že je silný. A to na RD běhu platí dvojnásob. Díky za přízeň

Anna „anče“ Simbartlová (RD)

Anna „anče“ Simbartlová - Formální fotka

Když to nezkusíš, tak nikdy nezjistíš, jaké to je a jak to dopadne! Zhruba tak vypadá život našeho Ančete. Na Ratabu si už vyzkoušela jak roli účastníka, tak i instruktora, a tak se letos pouští do pro ni zcela nové ratabácké taškařice.

Anna „anče“ Simbartlová - Neformální fotografie

O Ratabu se mi snilo vlastně už odmala – z dob, kdy na Ratab jezdila moje starší sestra a vyprávěla mi všechny ty fantastické zážitky. Nápad se mi líbil, a tak jsem jela! První příležitost se naskytla při mém nástupu do prvního ročníku gymnázia F. X. Šaldy v roce 2005. Od té doby jsem si užila spoustu ratabáckých akcí ať už jako účastník, nebo jako instruktor – od klasických letních kurzů přes víkendovky až po jednodenní akce. Letos však přišla chvíle, kdy se mi otevřela možnost nahlédnout do světa Rodičů s dětmi – aniž bych nějaké dítě vlastnila. A to za tu zkušenost stojí – když to nezkusíš, tak nikdy nezjistíš, jaké to je a jak to dopadne!

Statutární zástupci (členové výkonného výboru)

Kuba „Zombík“ Bůlfinek

Kuba „Zombík“ Bůlfinek - Formální fotka

Všestranný student Gymnázia F.X. Šaldy, který žije Ratabem. Když má náhodou volnou chvilku, brnká na kytaru, běhá nebo vandruje. Dále se zajímá o modelaření a grafiku.

zombik@ratab.cz

Kuba „Zombík“ Bůlfinek - Neformální fotografie

Všestranný student Gymnázia F.X. Šaldy, který žije Ratabem. Když má náhodou volnou chvilku, brnká na kytaru, běhá nebo vandruje. Dále se zajímá o modelaření a grafiku.

Lenka „Lenka“ Niesigová

Lenka „Lenka“ Niesigová - Formální fotka

Přemýšlivá vysokoškolačka, která se zajímá především o biologii a chemii. Jejím momentálně největším koníčkem je debatování, přesto ani trochou chození po horách nepohrdne.

lenka@ratab.cz

Lenka „Lenka“ Niesigová - Neformální fotografie

Jak jsem se seznámila s Ratabem? To je věru složitá otázka. Na Dni otevřených dveří jsem poznala super partu lidí, jejichž nadšení pro výletování, stanování, sezení u ohně a dělání blbostí se mi zkrátka zalíbilo. A tak jsem poznala nejen spoustu nových kamarádů, kteří dnes patří dokonce mezi ty nejlepší, které mám, ale také důležitou myšlenku vzájemné spolupráce, koordinaci, tolerance nebo sebedůvěry, kterou právě tihle lidé podporují. A já jsem ráda, že po čtyřech letech mého působení v Ratabu se můžu i já podílet na tom, aby se na ni nezapomnělo.

Ratab podporují: Ratab o. s. sponzoruje ROSIMPEX s.r.o. Ratab o. s. sponzoruje RAUTIS