O nás

Kdo jsme a co děláme?

Jsme studenti a absolventi z Liberce

Ratab je skupina aktivních studentů a absolventů převážně z libereckých gymnázií, která funguje už od roku 1989.

Organizujeme letní zážitkové kurzy

Každé léto pořádáme pět běhů nejen pro nastupující, ale i současné studenty celého nižšího a vyššího gymnázia, druhý stupeň ZŠ a ostatní středoškoláky. Také ti, kteří ze svých účastnických let již vyrostli, zůstávají a jezdí na běh pro vysokoškoláky, nebo dokonce pro rodiče a děti.

Vídáme se i na víkendových akcích

Kromě letních kurzů, které trvají sedm až jedenáct dní, s námi lze vyrazit na další víkendové a odpolední akce jako třeba Rachod, pochod z Liberce do Prahy, nebo HandMade, kreativní neděle.

Seznamujeme středoškoláky

Ratab také stojí za přípravou a vedením seznamovacích kurzů na Gymnáziu F. X. Šaldy, Gymnáziu a SOŠPg Jeronýmova a ZŠ Ostašov. Dále nás potkáte jako organizátory přespávání ve škole na zmíněných gymnáziích.

Ukázka vzdělávání

Vzděláváme se

Instruktoři, většinou z řad bývalých účastníků, se účastní našich i externích akcí, na kterých si předávají zkušenosti a rozvíjí své dovednosti, zejména v zážitkové pedagogice.

Zkrátka…

… jsme ratabáci. Lidé, kteří spolu aktivně a netradičně tráví volný čas. Chceš se k nám přidat? Tak mrkni na plánované akce!

Logo

Stejně jako každé logo, i logo Ratabu prošlo evolucí. Jsme ale stále věrni původní myšlence, která zobrazuje písmena ILY (pro I Love You) ve znakové řeči (viz článek na anglické Wikipedii).

Použití loga Ratabu se ustálilo na třech variantách. Všechny varianty je možné použít jak na světlém, tak tmavém pozadí (v černé, resp. bílé barvě). Vzájemné pozice znaku a nápisu by se neměla měnit.

Základní

Text je umístěn tak, že písmena "a" v nápisu zaujímají prostřední třetinu výšky znaku. Mezera mezi znakem a textem zaujímá šestinu výšky.

Pouze nápis

Je vhodná pro případy, kdy by kontury znaku při příliš velkém zmenšení už nebyly patrné. Pokud je to možné, doporučujeme použít některou z předchozích variant.